Audyt energetyczny

Obiekty sportowe i rekreacyjne

Skontaktuj się

Philip Skuczeń

Philip Skuczeń

CO Founder i sprzedawca

+48 123 456 789
biuro@solarwave.pl

ul. św. Jana 11/4. 40-012 Katowice

Cel audytu

Audyt energetyczny obiektów sportowych pozwala określić profil zużycia energii, zidentyfikować kluczowe straty i wskazać modernizacje. Analizujemy hale, baseny, siłownie – wszystko po to, by zaproponować realne oszczędności i poprawić efektywność energetyczną.

Zakres audytu energetycznego

Co obejmuje audyt energetyczny?

Analiza skupia się głównie na stratach ciepła i energii potrzebnej do ich skompensowania. Audytorzy sprawdzają skorupę budynku, przegrody, system ogrzewania, instalację HVAC, oświetlenie, ale także system dystrybucji ciepłej wody użytkowej. Na podstawie tej analizy liczbowo określają poszczególne parametry audytu. Ważnym elementem każdego audytu są rekomendacje rozwiązań, których wdrożenie zmniejszy straty ciepła, wraz z wyliczeniami, ile pieniędzy można zaoszczędzić dzięki konkretnym modernizacjom. Innymi słowy, podmiot zamawiający audyt zyskuje kompleksowy wgląd w charakterystykę energetyczną swojego budynku oraz scenariusze różnych wariantów optymalizacji i mierzalne korzyści z nich wynikające. Wartością dodaną każdego audytu energetycznego jest świadomość tego, w jaki sposób zapotrzebowanie na energię danego budynku oddziałuje na środowisko.

Warto dodać, że procesy wynikające z utrzymania obiektu sportowo-rekreacyjnego w czystości wymagają dodatkowego opracowania — audytu efektywności energetycznej.

Obszary działania

AEE 54%

Instalacje HVAC 20%

CO 10%

Przegrody 10%

Oświetlenie 5%

CWU 1%

150 000 kWh

Średnio wyznaczonej rocznie energii do zaoszczędzenia.

12 300 kg

Ilość zmniejszenia rocznej emisji CO2.

250

Wykonanych audytów energetycznych w budynkach przemysłowych.

120 mln

Łącznie zaoszczędzonych pieniędzy w 2024 roku.

Obowiązek przeprowadzenia audytu

Obowiązek przeprowadzenia audytu

Kiedy audyt energetyczny jest obowiązkowy?

Z perspektywy instytucji prowadzących obiekty sportowo-rekreacyjne istotne jest to, że wykonanie audytu energetycznego jest konieczne w przypadku ubiegania się o dofinansowanie na termomodernizację budynku. Przy wielu programach realizowanych ze środków UE lub NFOŚiGW, przeprowadzenie audytu jest warunkiem koniecznym na etapie aplikacji. Niezależnie od wymagań stawianych przez grantodawców, warto pamiętać, że kwestię przeprowadzania audytów energetycznych reguluje prawo, a konkretnie Ustawa o efektywności energetycznej z 20 maja 2016 roku. Ustawodawca określa, jakie obiekty i jak często powinny być poddawane ekspertyzie pod kątem efektywności energetycznej..

Poproś o wycenę
Koszt audytu energetycznego

Koszt audytu energetycznego

Ile kosztuje audyt energetyczny budynku?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, koszt audytu zależy bowiem od kilku czynników. W przypadku obiektów sportowych i rekreacyjnych ważną zmienną są gabaryty i przeznaczenie obiektu: innego rodzaju pomiary wykonuje się w przypadku basenu, inne w przypadku sali gimnastycznej, a jeszcze inne dla krytych kortów tenisowych. Osoby zainteresowane przeprowadzeniem audytu energetycznego obiektu zapraszamy do kontaktu z audytorem celem omówienia dokładnego zakresu ekspertyzy i wyceny audytu.

Pobierz przykładowy raport

Proces

Jak działamy?

1.

Pierwsze spotkanie

  • Rozpoznanie procesów i potrzeb.

2.

Opracowanie danych

  • Wykonanie audytu efektywności energetycznej,
  • Złożenie wniosku o wydanie świadectwa efektywności energetycznej (BC) do URE.

3.

Realizacja

  • Złożenie zawiadomienia o zakończeniu przedsięwzięcia do URE,
  • Weryfikacja audytu efektywności energetycznej.

4.

Finalizacja

  • Zapisanie białych certyfikatów na koncie w domu maklerskim,
  • Sprzedaż Białych certyfikatów.

Kontakt

Wyślij do nas wiadomość w celu uzyskania oferty